Хидролиза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додава: ar:حلمهة
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: bg:Хидролиза)
с (Бот Додава: ar:حلمهة)
[[Категорија:Хемиски реакции]]
 
[[ar:حلمهة]]
[[bg:Хидролиза]]
[[bs:Hidroliza]]
916

уредувања