Разлика помеѓу преработките на „Димитар Мирчев“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(Уредување на текстот)
с
 
== Публикации ==
Објавил околу 200 научни трудови, универзитетски учебници, монографии, есеи и истражувачки извештаи, во земјата и во странство, на англиски, словенечки, хрватски, српски. Последниве години објавил повеќе монографии, студии и учебници, а на повеќе јазици е објавена неговата Тетралогија „Македониум“:
 
Последниве години објавил повеќе монографии, студии и учебници а на повеќе јазици е објавена неговата Тетралогија „Македониум“:
* Драмата на плурализацијата. Политологија на кризата и систем­ски­те промени. Скопје: Магазин 21, 1991, стр. 183.
 
5

уредувања