Историско-географска област: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* [[Етнографска област]]
* [[Географска област]]
 
{{географија-никулец}}
 
[[Категорија:Историски региони| ]]