Разлика помеѓу преработките на „Општина Пехчево“

Додадени 565 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| слика знаме=Flag of Pehčevo Municipality.svg
| популација=5.517
| проценка на популација= 5.013<ref name="ДЗС">{{наведена мрежна страница|url=http://www.stat.gov.mk/publikacii/2.4.15.10.pdf|title=Процени на населението на 30.06.2014 и 31.12.2014 според полот и возраста, по општини и по статистичките региони (HTEC 3 - 2007 година)|date=јули 2015|publisher=[[Државен завод за статистика на Република Македонија]]|language=македонски|accessdate=26 јануари 2016|location=Скопје}}</ref>
| проценка на популација= 5.068
| датум на проценка= 3130.1206. 20122014
| површина=208,2
| густина=26,50