Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Одземени 4 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с
| веб=
}}
'''Муртино''' — село во [[североисточнајугоисточна Македонија]], во состав на [[Општина Струмица]].
 
== Географиja и местоположба ==