Лагадина (општина): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Ред 8:
| област = [[Централна Македонија (Грција)|Централна Македонија]]
| округ = [[Солун (округ)|Солун]]
| геообласт = Лагадинско Поле
| геообласт_врска =
| геообластгеообласт_врска = [[Лагадинско Поле]]
| население = 41 194
| население_година = 2001
| админ_центар = [[Лагадина]]
| нас_места = 43
| пошт_бројпоштен_број = 572 00
| повик_број = 23940-2
| грб=