Разлика помеѓу преработките на „Хуан Хосе Лобато“

нема опис на уредувањето
| proteams = {{ct|ACG|2011}}<br>{{ct|EUS|2013}}<br>{{ct|MOV|2014}}
| majorwins =
| updated = 2120 јануари 20152016
}}
 
;2015
: 1. Етапа 2 [[Тур Даун Андер 2015|Тур Даун Андер]]
: [[Вуелта а Андалусија]]
::1. Етапа 2
::1. Етапа 5
: 2. Даун Андер Класик
: 2. Сиркуито де Гечо
: 2. Класика де Алмерија
: 4. Гран Премио Нобили Рубинетери
{{Palmares end}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-ред|Juan José Lobato}}
* {{cycling archives|26814}}
* {{CQ ranking}}
* [http://www.e-bici.com/index.php?page=51&id=&jug=16 Профил на Хуан Хосе Лобато] на Андалусија-Каха Гранада
 
{{Возачи во Мувистар}}
 
{{Лични податоци
| NAME = Лобато, Хуан Хосе
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION = шпански друмски велосипедист
| DATE OF BIRTH = 30 декември 1988
| PLACE OF BIRTH = [[Требухена]], [[Кадиз]], [[Шпанија]]
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Лобато, Хуан Хосе}}
[[Категорија:Родени во 1988 година]]