Разлика помеѓу преработките на „Билен чај“

Додадени 2 бајти ,  пред 5 години
с
* [[Коприва]] - се прави од листот, се користи како добар извор на железо, се пие за слаба крвна слика
* [[Липа]] - се прави од цветот, се пие за релаксација и добар сон
* [[Мајчина душицадушичка]] - се прави од цветот и стеблото, се пие против воспаленија на белите дробови
* [[Нане]] - се прави од листот, и се пие за тегоби во дигестивниот систем
* [[Планински чај]] - се прави од цветот, листот и стеблото, се користи како народен лек против настинка