Османлии: Разлика помеѓу преработките

Одземени 10 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
</tr>
<tr>
<td><small><div style="background-color:#fee8ab">[[Мехмед Паша-паша Соколовиќ]]</small></td>
<td><small><div style="background-color:#fee8ab">[[Кара Мустафа Паша-паша]]</small></td>
<td><small><div style="background-color:#fee8ab">[[Ахмед Мухтар Паша-паша]]</small></td>
</tr>
<tr>
<td>[[Податотека:Ahmed Cevdet Pasha.jpg|90x105px]]</td>
<tr>
<td><small><div style="background-color:#fee8ab">[[Мимар Синан-паша]]</small></td>
<td><small><div style="background-color:#fee8ab">[[Евлија Челебија-паша]]</small></td>
<td><small><div style="background-color:#fee8ab">[[Ахмед Џевдет Паша-паша]]</small></td>
</td>
<tr>