30 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1579]] 
|[[Мехмед Паша-паша Соколовиќ]] — важен [[отоманска империја|османлиски]] [[државник]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1953]]