Разлика помеѓу преработките на „Бајазит-паша“

Додадени 64 бајти ,  пред 4 години
с
КМ: Категорија:Категорија:Големи везири на Отоманската Империја од 15 век → [[Категорија:Големи везири на Отоманската Империја од...
с (КМ: Категорија:Големи везири на Отоманската империја од 15 век → [[Категорија:Категорија:Големи везири на Отоманската Империја од...)
с (КМ: Категорија:Категорија:Големи везири на Отоманската Империја од 15 век → [[Категорија:Големи везири на Отоманската Империја од...)
{{Голем везир на Отоманската Империја}}
 
[[Категорија:Категорија:Големи везири на Отоманската Империја од 15 век Непрегледани страници | Промени во исчекување]]
[[Категорија:Паши]]
[[Категорија:Отоманци од 14 век]]