Кара Давуд-паша: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (отстранета Категорија:Големи везири на Отоманската Империја од 17 век; додадена [[Категорија:Големи везири на Отоманската империја од 17...)
Нема опис на уредувањето
{{s-off}}
{{succession box |
title=[[Список на големи везири на Отоманската империја|Голем езирвезир]] |
before= [[Дилавер-паша]] |
after= [[Мере Хусеин-паша]] |