Кара Давуд-паша: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
отстранета Категорија:Големи везири на Отоманската Империја од 17 век; додадена [[Категорија:Големи везири на Отоманската империја од 17...
Нема опис на уредувањето
с (отстранета Категорија:Големи везири на Отоманската Империја од 17 век; додадена [[Категорија:Големи везири на Отоманската империја од 17...)
{{Големи везири на Отоманската Империја}}
 
[[Категорија:Големи везири на Отоманската Империјаимперија од 17 век]]
[[Категорија:Босански отомански везири]]