Навртка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 104 бајти ,  пред 6 години
изменета категоризација
(поправка на правопис, дополнување слики)
(изменета категоризација)
== Надворешни врски ==
{{Commonscat|Screw nuts}}
 
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:СекојдневнаМашинско техологијаинженерство]]
[[Категорија:Машински делови]]
[[Категорија:Прицврстувачи]]