Разлика помеѓу преработките на „Јенс Дебишер“

Одземени 24 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
| majorwins = '''[[Класични велосипедски трки|Еднодневни трки и класици]]
:[[Податотека:MaillotBélgica.PNG|20п]] Национален друмски првак (2014)
| updated = 2715 априлјануари 20152016
}}
 
;2015
: 1. Етапа 2 [[Тирено-Адријатико 2015|Тирено-Адријатико]]
: 1. Етапа 1 Тур де л’Еурометропол
: 1. Гран при де Валони
: 1. Омлоп ван хет Хутланд
: 3. Национале Слујтингспрејс
: 5. [[Гент-Вевелгем 2015|Гент-Вевелгем]]
: 5. Ронде ван Лимбург
: 6. Фландриско првенство
: 7. Краен пласман [[Стер ЗЛМ Тур]]
: 7. [[Курне-Брисел-Курне]]
: 8. [[Дварс дор Вландерен]]
{{Ризница-ред|Jens Debusschere}}
* [http://www.lottobelisol.be/nl/team.htm?n=15&naam=Jens+Debusschere&pId=2 Официјален профил]
* {{Cycling archives}}
* [http://www.cyclingarchives.com/coureurfiche.php?coureurid=18001 Профил на ''Cycling archives'']
* {{CQ ranking}}
 
{{Возачи во Лото-БелисолСудал}}
 
{{Лични податоци
| NAME = Дебишер, Јенс
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION = велосипедист
| DATE OF BIRTH = 28 август 1989
| PLACE OF BIRTH = Руселаре, [[Белгија]]
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Дебишер, Јенс}}
[[Категорија:Родени во 1989 година]]