Тош ван дер Санде: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| majorwins =
| medaltemplates =
| updated = 1315 октомвријануари 20142016
}}
 
;2014
: 2. ГП Импанис-Ван Петегем
: 2. Париз-Тур
: 4. Омлоп ван хет Хутланд
;2015
: 2. Париз-Тур
{{palmares end}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Tosh Van der Sande}}
* {{официјална}} {{nl}}
* {{Cycling archives}}
* {{CQ ranking}}
* {{ProCyclingStats}}
 
{{Возачи во Лото-БелисолСудал}}
 
{{Лични податоци
| NAME = Ван дер Санде, Тош
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION = белгиски велосипедист
| DATE OF BIRTH = 28 ноември 1990
| PLACE OF BIRTH = [[Вејнегем]], Белгија
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Ван дер Санде, Тош}}
[[Категорија:Родени во 1990 година]]