Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Гостивар““

Додадени 493 бајти ,  пред 5 години
 
== Галерија ==
<center>
 
<gallery>
File:Gostivar, nádraží.jpg|Влезот на железничката станица во Гостивар
File:Железничка станица Гостивар 04.JPG|Поглед одблизу на станичната зграда
File:Железничка станица Гостивар 01.JPG|Поглед на колосеците кон југ, во правец на [[Кичево]]
File:Железничка станица Гостивар 02.JPG|Поглед на колосеците кон север, во правец на [[Тетово]] и [[Скопје]]
</gallery>
</center>
 
== Наводи ==
{{наводи}}