Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Гостивар““

Додадени 217 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
с
| symbol =
| type =
| image = Железничка станица Гостивар 03.JPG Gostivar, nádraží.jpg
| alt =
| caption = ВлезотПоглед на железничката станица восо Гостиварколосеците
| address =
| borough =
| services =
}}
'''ЖС „Гостивар“''' — [[железничка станица]] во герадотградот [[Гостивар]].
 
== Возен ред ==
* {{Интеррегионална линија 6903}}
 
== Галерија ==
 
<gallery>
File:Gostivar, nádraží.jpg|Влезот на железничката станица во Гостивар
</gallery>
== Наводи ==
{{наводи}}