Разлика помеѓу преработките на „Кучковени“

Додадени 20 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|periph = [[Западна Македонија (Грција)|Западна Македонија]]
|periphunit = [[Лерин (округ)|Лерин]]
|municipality = [[КучковениЛерин (општина)|Лерин]]
|pop_municunit = 5510
|population_as_of = 2001