3 април (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1287]] 
|[[Папа Хонориј IV|Хонориј IV]] — [[римски папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1862]] 
|[[Греам Грин]] — англиски [[писател]] (р. 1904).
|-
|valign="top" align="right"|[[1915]] 
|[[Надежда Петровиќ]] — српска сликарка.
|-
|valign="top" align="right"|[[2015]] 
|[[Боб Барнс]] — американски рок-музичар, член на групата „[[Линард скинард]]“.
|-
|}