Разлика помеѓу преработките на „Борис ІІІ“

Одземен 21 бајт ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| father = [[Фердинанд I]]
| mother = [[Марија-Луиза Бурбон-Пармска|Марија Луиза]]
| date of birth = {{роден|30|јануари|1894}}
| place of birth = [[Софија]], [[Бугарија]]
| date of death = {{починат|28|август|1943}}
Анонимен корисник