Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Додадени 6 бајти ,  пред 4 години
Промена на име на тренер
с
(Промена на име на тренер)
основан = {{Start date and age|1965}} |
терен = [[Градски стадион Кратово]] |
тренер = ЗоранМирослав ШтерјовскиЈаковљевиќ |
капацитет = 4.500 |
лига = [[Прва македонска фудбалска лига|Прва македонска лига]] |
Анонимен корисник