Разлика помеѓу преработките на „Морено Мозер“

Одземени 342 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
:Трофео Лаигвелја (2012)
:Страде Бјанке (2013)
| updated = 295 јануари 20152016
}}
 
: 2. Трка околу Франкфурт
: 7. [[Класика де Сан Себастијан 2013|Класика де Сан Себастијан]]
;2015
: 1. Етапа 8 [[Трка околу Австрија]]
: 2. Национално хронометарско првенство
: 7. Друмска трка „Кедел Еванс“
{{Palmares end}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Moreno Moser}}
* {{cycling archives}}
* [http://www.teamliquigascannondale.com/2012/eng/main.php?mod=scAtleti&id=10 Профил на Ликвигас-Канондале]
* {{cyclingCQ archives|50286ranking}}
* [http://www.cqranking.com/men/asp/gen/rider.asp?riderid=14329 Профил на Cycling Quotient]
 
{{Возачи во Канондејл-Гармин}}
 
{{Лични податоци
| NAME = Мозер, Морено
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION = [[друмски велосипедист]]
| DATE OF BIRTH = 25 декември 1990
| PLACE OF BIRTH = Тренто, Италија
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Мозер, Морено}}
[[Категорија:Италијански велосипедисти]]