Разлика помеѓу преработките на „Крсто Љондев“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
име=Крсто Љондев |
портрет= Крсто Љондев.jpg |
px = 150100 |
опис=револуционер на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]]|
наставка= |