Разлика помеѓу преработките на „Крсто Љондев“

Додадени 25 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
име=Крсто Љондев |
портрет= Крсто Љондев.jpg |
px = 200
опис=револуционер на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]]|
наставка= |