Разлика помеѓу преработките на „Меѓународен аеродром Бориспил“

нема опис на уредувањето
с (Бришење на "Boryspil_Terminal_D.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Yann п...)
 
| elevation-f = 427
| elevation-m = 130
| website = [http://www.kbp.aero wwwkiev.ua/ kbp.aerokiev.ua]
| metric-rwy = y
| r1-number = 18L/36R
10

уредувања