Разлика помеѓу преработките на „7 јануари (починале)“

дополнување, викификација
с
(дополнување, викификација)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1536]] 
|[[Катерина Арагонска]] — кралица на [[Англија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1655]] 
|[[Папа Инокентиј X|Инокентиј X]] — [[римски папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1943]] 
|[[Никола Тесла]] — српско-американски истражувач и пронаоѓач на полето на електриката[[електрика]]та и радиотехниката[[радиотехника]]та.
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]] 
|[[Милан Срдоч]] — српски и југословенски глумец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1989]] 
|[[Хирохито]] — цар на [[Јапонија]].
|-
|}