Разлика помеѓу преработките на „Финска“

Додадени 6 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(Update)
| leader_name1 = [[Саули Нинисте]]
| leader_title2 = [[Премиер на Финска|премиер]]
| leader_name2 = [[ЮхаЈиха СипиляСипилја]]
| leader_title3 =претседател на парламент
| leader_name3 = [[МарияМарија Лохела]]
| legislature =[[Парламент на Финска|парламент]]
| accessionEUdate = 1 јануари 1995