Разлика помеѓу преработките на „Самоа“

Додадени 26 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| image_coat =Coat of arms of Samoa.svg
| symbol_type = Грб
| image_map = LocationSamoaSamoa on the globe (Polynesia centered).pngsvg
| national_motto = ''Fa'avae i le Atua Samoa''<br />({{lang-en|Самоа се заснова на Господа}})
| national_anthem = „[[Знаме на слободата]]“