Разлика помеѓу преработките на „Гаврил Лесновски“

с
с (Бот Менува: sr:Гаврило Лесновски)
*[http://www.mpc.org.mk/Kalendar/sprolog.asp Пребарување на Свети Гаврил Лесновски]
{{биог-никулец}}
 
За преп. Гаврил Лесновски види монографијата; Илија Велев, Св. Гаврил Лесновски во книжевната традиција, изд. Менора, Скопје 1996ч
 
[[bg:Гаврил Лесновски]]
[[sr:Преподобни Гаврило Лесновски]]
[[uk:Гавриїл Лісновський]]
 
За преп. Гаврил Лесновски види монографијата; Илија Велев, Св. Гаврил Лесновски во книжевната традиција, изд. Менора, Скопје 1996ч
14.744

уредувања