6 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]] 
|[[Рој Орбисон]] — американски рок-музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1993]] 
|[[Дон Амичи]] — американски глумец.
|-
|}