Разлика помеѓу преработките на „Главен град Подгорица“

с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Општина Подгорица на Главен град Подгорица)
с
| footnotes =
}}
'''Главен град Подгорица''' ([[црногорски]]: ''Glavni grad Podgorica'', ''Главни град Подгорица'') е една од 2123-те [[општини во Црна Гора]]. Седиште на општината е градот [[Подгорица]].