Промени

Главна страница

Додадени 79 бајти, пред 2 години
с
Отстрането уредувањето на Bjankuloski06 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovs...
|-
|<div style="padding:0.4em 1em 0.3em;" id="mf-Избрана статија за оваа седмица">
{{#ifexist: Википедија: Избрана статија/{{#time: Y|+2 hours}}/{{#time: W|+1 hours}}|{{:Википедија: Избрана статија/{{#time: Y|+1 hours}}/{{#time: W|+1 hours}}}} | {{:Википедија:Избрана статија/20152014/5035}} }}
<div align="right" class="noprint" style="border-top:1px solid #ccc; padding:.2em 0">'''[[Портал:Избрана содржина|архива]]'''&nbsp;&middot; '''[[Википедија:Кандидати за избрана статија|наредни избрани статии]]'''&nbsp;&middot; '''[[Википедија:Критериуми за избрана статија|критериуми]]'''
</div>
{| width="100%"
|-
! <div style="-moz-border-radius: 10px; -webkit-border-radius: 10px; border-radius: 10px; background:#dae8f5; border-bottom:1px solid #bdc4c9; padding:0.2em 0.5em; font-size:125%; font-weight:bold; text-align:left;">Дали сте знаеле…знаеле дека…</div>
|-
|
* '''[[Википедија:Селска чешма|Селска чешма]]''' — Централниот форум за дискусија на Википедија, место каде што можете да поставувате прашања и да давате коментари.
* '''[[Википедија:Портал|Портал на заедницата]]''' — Проекти, ресурси и активности за сите кои сакаат да се вклучат во проектот.
* '''[[Википедија:Список на википедии|На други јазици]]''' — Википедија е повеќејазичен проект - освен на македонски, Википедија е достапна и на 287285 други јазици.
 
</div>
{|width="100%" align="center" cellpadding="4" style="text-align:left; background-color: transparent;"
| align="center" | <imagemap>Податотека:Commons-logo.svg|31px
default [http://commons.wikimedia.org/wiki/Главна_страница?uselang=mk Заедничка Ризница]
desc none</imagemap>
| '''<span class="plainlinks">[http://commons.wikimedia.org/wiki/Главна_страница?uselang=mk РизницаЗаедничка ризница]</span>'''<br />Складиште на слики, снимки и другодруги мултимедијални содржини
|-
| align="center" | <imagemap>Податотека:Wikinews-logo-51px.png|51px
<!------Долна лента со врски------>
<div class=plainlinks style="-moz-border-radius: 10px; -webkit-border-radius: 10px; border-radius: 10px; text-align: center; width: 100%; margin-top: 10px; margin-bottom: 20px; background-color: #ffffff; border: 1px solid #ccc; font-size:100%">
[[{{FULLPAGENAME}}#top|најгоре]] {{·}} [{{fullurl:{{PAGENAME}}|action=purge}} превчитај ја страницава]{{·}} [http://stats.wikimedia.org/EN/TablesWikipediaMK.htm статистики]{{·}} [[Википедија:Односи со јавноста|односи со јавноста]]{{·}} [[Википедија:Огласна табла за администратори|пријавете неправилност]]{{·}} [[Википедија:Селска чешма (Други јазици)|Villagevillage pump]] [[Податотека:English language.svg|22x11п|English]]
</div>