Категорија:Книжевност на стариот век: Разлика помеѓу преработките

с
отстранета Категорија:Стар век; додадена Категорија:Антика користејќи го HotCat
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Категорија:Античка книжевност на Категорија:Книжевност на стариот век без да остави пренасочување: (...)
с (отстранета Категорија:Стар век; додадена Категорија:Антика користејќи го HotCat)
[[Категорија:Железно време|Книжевност]]
[[Категорија:Книжевност по периоди]]
[[Категорија:Стар векАнтика|Книжевност]]