Разлика помеѓу преработките на „5 декември (починале)“

с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
|-
|valign="top" align="right"|[[2013]] 
|[[Нелсон Мандела]] — истакнат јужноафрикански општественик, борец против [[апартхејд]]от и [[престедател на ЈАР]].
|}
<noinclude>