Разлика помеѓу преработките на „Лигурија“

Одземени 43 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (грешки во некои букви)
с
*[http://www.regione.liguria.it/ Официјален сајт на Регионот Лигурија]
 
[[Категорија: Географија на Италија | Италијански региони]]
 
[[af:Ligurië]]
959

уредувања