6 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Роберт Олдрич]] — американски [[филмски режисер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]] 
|[[Рој Орбисон]] — американски рок-музичар.
|-
|}
<noinclude>