Разлика помеѓу преработките на „Евроспорт“

Додадени 5 бајти ,  пред 5 години
с
New logo
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Eurosport на Евроспорт презапишувајќи врз пренасочување)
с (New logo)
{{внимание}}
[[Податотека:Eurosport Logo 2015.svg|мини|десно|200п|Логото на Eurosport]]
'''Eurosport''' ([[македонски јазик|мак.]] „Евроспорт“) е паневропска [[телевизија]] управувана од француска телевизиска мрежа ТФ1. Мрежата на каналите е достапна во 59 земји, на 20 различни јазици, обезбедувајќи гледачи кои следат преноси ос европски и интернационални спортски настани. Eurosport за прв пат почна да емитува сигнал на европските сателити на 5 февруари 1989 година.
 
5

уредувања