Разлика помеѓу преработките на „Спутник 1“

Одземени 19 бајти ,  пред 6 години
с
отстранета Категорија:Вештачки сателити; додадена Категорија:Спутник користејќи го HotCat
с (отстранета Категорија:Вештачки сателити; додадена Категорија:Спутник користејќи го HotCat)
[http://astklubkum.xtreemhost.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=128 Спутник 1]- [[Астрономски Клуб Куманово]]
 
[[Категорија:Вештачки сателитиСпутник]]
[[Категорија:Вселенски летови]]
[[Категорија:Спутник програма]]