Разлика помеѓу преработките на „Пер Мертезакер“

Одземени 15 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Пер Мертезакер''' ({{lang-de|Per Mertesacker}}) (роден на {{роден на|29 |септември|1984}} во {{роден во|[[Хановер}}]], [[Западна Германија]]) е Германски фудбалер кој игра за [[ФК Арсенал|Арсенал]] и за [[Национален фудбалскифудбалска тимрепрезентација на Германија|Германија]].
 
== Клубска кариера ==