Разлика помеѓу преработките на „Глигор Поповски“

с (Отстрането уредувањето на Biljana ilcevska (разговор), вратено на последната верзија на ГП)
Поповски е добитник на повеќе награди: „Младо покољење“ (за книгата „Билјана“); „Партизански курир“ (за своето целокупно творештво на тема на [[НОБ]]); „[[13 Ноември (награда)|13 Ноември]]“ (за книгата „Најтемната ноќ“); статуетата „Курирче“ (за севкупната дејност); како и две награди на „РТВ-Скопје“ и [[СВП]] за најдобра книга за деца („Што има зад тополите“ и „Испит“).<ref>„Белешка за авторот“, во: Глигор Поповски, ''Бојан''. Скопје: Просветно дело АД, Редакција „Детска радост“, 2004, стр. 258.</ref>
== [[Наводи]] ==
{{наводи}}
 
Анонимен корисник