Разлика помеѓу преработките на „Гагаузи“

Додадени 94 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
 
{{Турски народи}}
{{Источно Православна и Православие Етничка група}}
 
{{Нормативна контрола}}
Анонимен корисник