Разлика помеѓу преработките на „Ролан Барт“

Додадени 172 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Роланд Бартс на Ролан Барт)
с
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Барт, Ролан}}
[[Категорија:Француски книжевни критичари]]
[[Категорија:Фраанцуски јазичари]]
[[Категорија:Француски филозофи]]
[[Категорија:Семиотичари]]