3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1937]] 
|[[Атила Јожеф Атила]] — унгарски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1941]] 
|[[Павел Филонов]] — руски и советски сликар и поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1949]]