Разлика помеѓу преработките на „Црква на Англија“

с
Отстрането уредувањето на 31.200.17.17 (разговор), вратено на последната верзија на KasparBot
с (Отстрането уредувањето на 31.200.17.17 (разговор), вратено на последната верзија на KasparBot)
[[Категорија:Христијански вероисповеди]]
[[Категорија:Протестантизам]]
[[Категорија:Католицизам]]
[[Категорија:Членови на Светскиот црковен совет]]