Разлика помеѓу преработките на „Движење (физика)“

с
Отстрането уредувањето на 77.28.118.208 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Инокентиј|Инокент...
с (Отстрането уредувањето на 77.28.118.208 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Инокентиј|Инокент...)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Проект по физика
 
''За движењето во живиот свет, видете [[Движење]].''
[[Податотека:Leaving Yongsan Station.jpg|300px|thumb|right|Движењето е промена на положбата, како во случај со овој брзодвижечки воз.]]