Разлика помеѓу преработките на „Црква на Англија“

нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[Категорија:Христијански вероисповеди]]
[[Категорија:Протестантизам]]
[[Категорија:Католицизам]]
[[Категорија:Членови на Светскиот црковен совет]]
Анонимен корисник