Разлика помеѓу преработките на „Свети Кирил и Методиј“

с
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 79.125.203.145 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
с
|venerated_in=[[Римокатоличка црква]]<br />[[Православие|Источна православна црква]]<br />[[Англиканска заедница]]<br />[[Лутеранска црква]]|image=Cyril Methodius25K.jpg
|imagesize=150px
|caption=''Свети Кирил и Методиј држејќикако ја држат [[кирилица]]та''
|birth_place= [[Солун]], [[Византија]] (денешна [[Грција]])
|death_place=