Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Либија“

Додадени 196 бајти ,  пред 5 години
(ситна поправка)
 
<gallery>
File:Flag of Libya (1951).svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Знаме на Кралството Либија 1951–1969
File:Flag of Libya (1969–1972).svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Либиска Арапска Република (1969–1972)
File:Flag of Libya (1972–1977).svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Либиска Арапска Република во рамките на Федерацијата на Арапските Републики (1972–1977)
File:Flag of Libya (1977).svg|[[Податотека:FIAV historical.svg|23px]]Знаме на Големата Социјалистичка Народна Либиска Арапска Џамахирија (1977-2011)
</gallery>
 
Анонимен корисник