Разлика помеѓу преработките на „Прва македонско-косовска ударна бригада“

с
 
== Почетни дејствија ==
[[Податотека:Prva makedonsko-kosovska brigada, 1944.jpg|мини|лево|Борци од Првата македонско-косовска ударна бригада на планината [[Караорман]], мај 1944 година.]]
 
== Февруарскиот поход ==